‘Iedereen houdt van Oekraïne – niemand van de Oekraïners’

Een ware getuigenis van koloniale oorlogen en genocide in Oekraïne

Een biografisch roman geschreven door Joris Koziej. 

Maria, een vluchtelinge uit Oekraïne, vertelt haar levensverhaal aan haar zoon. Via de mislukte bevrijdingsoorlog van zijn grootouders neemt ze hem mee naar het ‘paradijs’ van Stalin; van de slavernij in nazi-Duitsland loodst ze hem doorheen de bommenregen van de Geallieerden tot in de vluchtelingenkampen. Uiteindelijk belandt Maria met haar gezin in Genk waar ze samen met haar man lid wordt van onze parochiegemeenschap in Waterschei. In het boek worden de grenzen van wreedheid afgetast, alsook het tomeloos verlangen naar het leven, zonder hierbij de menselijke waardigheid te verliezen. Maria, die goddeloos werd opgevoed door het bolsjewistisch systeem, leert hier bidden. De rozenkrans wordt haar mantra, die ze graag doorgeeft aan de jongere generaties.  

Komt uit op 30/12/2022 bij de uitgeverij Boekscout Soest. ISBN 978-94-646-8362-2